شما اینجا هستید

اخبار استخدام » جذب ۵ هزار نخبه در دستگاههای اجرایی در سال ۱۴۰۲
نویسنده : سمیه آذرمهر

به گزارش انعکاس ایلام به نقل از خبرگزاری مهر؛ دکتر ناصر باقری مقدم درباره جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی اظهار کرد: جذب نخبگان در دستگاه‌های اجرایی یک برنامه مشترک بین بنیاد ملی نخبگان و سازمان امور اداری و استخدامی است که شیوه نامه آن نیز به صورت مشترک توسط بنیاد و سازمان تهیه شده است.

به گفته قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، بر اساس این برنامه قرار است حدود ۲ هزار نخبه ای که توسط بنیاد مورد ارزیابی و تأیید قرار گرفته اند در دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله وزارت نیرو، دانشگاه فرهنگیان و وزارت اموزش و پرورش، معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان بنادر کشور جذب شوند.

وی با بیان اینکه تاکنون این دستگاه‌ها اعلام نیاز کرده اند تا از ظرفیت نخبگان بهره مند شوند گفت: این دو هزار نفر از طریق دو فراخوان از سوی بنیاد ملی نخبگان ثبت نام و ارزیابی و توسط سازمان امور استخدامی جایابی در دستگاه‌ها شده اند.

باقری مقدم خاطر نشان کرد: در حال حاضر این تعداد نخبه در مرحله جانمایی در دستگاه‌های اجرایی هستند تا به صورت رسمی و پیمانی در مشاغل متناسب نخبگان فعالیت کنند.

وی با تاکید بر اینکه این افراد بعد از جانمایی نیاز به آزمون استخدامی ندارند، افزود: مشاغل متناسب با حضور نخبگان توسط دستگاه‌ها اعلام و پس از تأیید سازمان امور اداری و استخدامی نخبگان آماده جانمایی در دستگاه‌ها هستند. این افراد بر اساس نیاز و اولویت دستگاه‌ها جانمایی می‌شوند.

باقری مقدم گفت: قرار است سال آینده ۵ هزار نفر از نخبگان در دستگاه‌های اجرایی جذب شوند.

وی ادامه داد: همچنین پیش بینی می‌شود که دستگاه‌های اجرایی بیشتری آماده اثرگذاری و حضور نخبگان باشند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری