شما اینجا هستید

اجتماعی » حضور همیاران پلیس تصادفات جاده‌ای در ایلام را به ۱۷ هزار نفر کاهش داده
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام سردار دلاور القاصی‌مهر روز یکشنبه (۱۴ اسفندماه) در رزمایش آماده باش تعطیلات نوروزی در سالن همایش حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اطهار کرد: بچه‌ها همیشه همیار پلیس بودند و همکاران بنده را همراهی می‌کنند تا امنیت و آرامش در جامعه حکم فرما شود.

وی افزود؛ رزمایش آماده‌باش تعطیلات نوروزی با حضور همیاران پلیس است تا بتوانیم نسبت به پارسال نظم و امنیت بهتری حکم فرما شود و با کاهش ۵۰ درصدی تصادفات در تعطیلات نوروز  تعطیلات خاطره انگیزی برای مردم رقم بخورد.

فرمانده انتظامی استان ایلام ادامه داد: از اجرای طرح همیار پلیس این است که  هنجارهای جامعه به یک فرهنگ تبدیل شود و دانش‌آموزان قوانین و مقررات را به بزرگترها تذکر بدهند تا در نهایت امنیت و آرامش بهتری در جامعه حکم فرما شود.

سردار القاصی مهر خاطر نشان کرد؛ از مصادیق امربه معروف و نهی از منکر طرح همیار پلیس است که جزء طرح های تاثیرگذار کشور است که در ۱۰ سال گذشته  از ۲۸ هزار نفر تلفات جاده‌ای را به ۱۷ هزار نفر کاهش داده است و این حاصل تلاش دانش آموزانی است که این طرح را به اجرا گذاشته و الان این افراد در جامعه احترام به قوانین و مقررات را علاوه بر خودشان به فرزندانشان نیز انتقال می دهند.

وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه در کنار پلیس در تمام موارد نقش تاثیرگذاری در کاهش جرائم و امنیت در جامعه دارند، گفت؛ با اجرای طرح همیاران پلیس احساس مسئولیت در بچه ها ایجاد می شود که احساس مسئولیت کرده و به بزرگترها تذکر می دهند.

این مقام نظامی افزود: در تمام موضوعات ایفای نقش به دانش آموزان می‌تواند تاثیرات زیادی در جامعه داشته باشد.

وی در پایان گفت: تاثیرگذاری همیاران پلیس به میزان یک پاسگاه و یک مامور پلیس است که تمام حرکات یک راننده را کنترل می‌کند و تخلفات را تذکر می دهد.

انتهاي پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری