شما اینجا هستید

اجتماعی » راه‌اندازی ۷ خانه احسان جدید در ایلام
گروه : اجتماعی

به گزارش انعکاس ایلام؛ یدالله عزیزی روز سه شنبه در جلسه مسئولان خانه احسان‌های سطح استان، اظهار کرد: این خانه احسان‌ در مناطق حاشیه‌ای و در معرض آسیب شهرهای ایلام، ایوان، ملکشاهی، چوار، آبدانان و بدره راه‌اندازی شده‌اند و باید با تمام توان به مردم محلات مورد هدف ارائه خدمت بی‌منت کرده و سعی و تلاش جدی شود از آسیب‌ها پیشگیری کنند.

وی، با بیان اینکه هدف اصلی از راه اندازی خانه‌های احسان‌ در مناطق محروم و حاشیه‌ای، تحول و توانمندی محلات کم‌برخودار، کاهش آسیب‌های اجتماعی و توانمند کردن خانواده‌های بی‌بضاعت است، افزود: مسئولان خانه های احسان‌ با شناسایی افراد دارای حرفه در زمینه‌های مختلف با ایجاد کارگاه، نسبت به توانمندسازی و ایجاد اشتغال آنها اقدام کنند.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام ادامه داد: خانه‌های احسان در تمام زمینه‌ها از جمله اشتغال، درمان و بهداشت، عمران و توانمندسازی نیازمندان به صورت جدی فعالیت می‌کنند.

عزیزی، با اشاره به اینکه با راه اندازی خانه‌ احسان‌های جدید تعداد خانه احسان فعال در سطح استان به ۱۲ عدد رسیده است، یادآور شد: پس از شناسایی افراد دارای حرفه و توانمند توسط خانه‌های احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) مستقر در محلات، آنها را جهت دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه به بانک معرفی می‌کنند.

وی، با تاکید بر اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تمام توان در راستای محرومیت زدایی از چهره و سیمای استان پای کار است، تصریح کرد: تربیت و آموزش نسل جوان در مناطق حاشیه و انجام اقدامات فرهنگی نیز از دیگر خدمات خانه‌های احسان‌ است.

معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)،استان ایلام، افزود: در طول سال پویش‌های مختلفی از جمله توزیع بسته‌های معیشتی، پروتئینی، وسایل گرمایشی، سرمایشی، لوازم خانگی، مشق احسان (اهدا کیف و لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند)، لبخند احسان (ارائه خدمات دندان پزشکی رایگان به مردم) و سایر کمک‌ها جهت ارتقای معیشت مردم حاشیه‌ای توسط خانه احسان‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری