شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » رفع نگرانی کشاورزان با تامین به موقع نهاده های کشاورزی

به گزارش انعکاس ایلام؛ سیامک بیگی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی ایلام ، ضمن بيان آمار و اطلاعات دقيقي از مجموعه فعاليتهاي این شرکت کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، عملکرد شرکت قابل قبول بوده است. به طوريکه در مجموع انواع نهاده های کشاورزي شامل انواع کودهاي يارانهاي ، بیش از ۱۵ هزار ۹۹۶ تن انواع کود شیمیایی و ۲۵۲۵۸ لیتر انواع سموم دفع آفات نباتی تدارک یا توزیع شد.
وی تصریح کرد:نکته قابل توجه در زمینه تلاش شرکت برای اجرای برنامه ابلاغی وزارت متبوع در زمینه تامین، تدارک و توزیع انواع کودهاي کشاورزي یارانه ای این است که با وجود کاهش بارش باران در این استان ، تغذیه خاک و گیاه به بهترین وجه به انجام رسیده و درحال حاضر شاهد هستیم که۲۸ درصد از برنامه ابلاغی به بیش از ۱۵ هزار ۹۹۶ انواع کود های یارانه ای ازته ، فسفاته و پتاسه در قالب الگوی کشت در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
بیگی اظهار امیدواری کرد: که انشالله بتوانیم با برنامه ریزی کوتاه مدت و میان مدت تا پایان سال جاری از مقدار مورد انتظار کود عبور کنیم و با ترویج و فرهنگ سازی مصرف متعادل انواع کود های ازته ، فسفاته و پتاسه به همراه کود های آلی و بیولوژیک نیز به وضعیت خوبی از نظر استاندارد جهانی برسیم تا کارایی تولید افت نکند.

 


  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری