شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ساخت ۷۳ مدرسه در مناطق محروم ایلام توسط ستاد اجرایی فرمان امام

به گزارش خبرنگار انعکاس ایلام، «محمد زارع» در دیدار با مدیر کل نوسازی مدارس استان ایلام، اظهار کرد: طی سال‌های گذشته تاکنون توسط بنیاد ۱۵ خرداد و بنیاد برکت ستاداجرایی فرمان حضرت امام(ره)، با همکاری سازمان نوسازی مدارس ایلام؛ بیش از ۷۳ مدرسه در سطح استان کامل ساخت و یا به صورت مشارکتی تکمیل شده اند.

وی، با بیان اینکه هم اکنون دانش آموزان در مدارس ساخته شده مشغول تحصیل هستند، افزود: مدارس یاد شده در قالب یک کلاسه، سه کلاسه، ۶ کلاسه، ۹ کلاسه و ۱۲ کلاسه ساخته شده‌اند.

زارع، با اشاره به اینکه دانش آموزان آینده سازان مملکت هستند و هرآنچه در زمینه آموزش آنها سرمایه گذاری شود قطعا نتیجه آن در جامعه و توسعه همه جانبه کشور دیده می‌شود تصریح کرد: مشکلات و کمبودهای مدارس ایلام از طریق بنیاد برکت، بنیاد ۱۵ خردا و بنیاد احسان که زیر مجموعه ستاد اجرایی فرمان امام هستند پیگیری می‌شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استان ایلام، با تاکید بر اینکه مدرسه‌سازی یکی از بنیادی‌ترین و ماندگارترین اقدامات بنیاد برکت ستاد اجرایی در مناطق محروم و کم‌ برخوردار کشور است،خاطرنشان کرد: بنیاد برکت در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و سیاست‌های ابلاغی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام، نهضت مدرسه‌سازی را به منظور توسعه فضاهای آموزشی، توزیع عادلانه امکانات تحصیلی و برقراری عدالت اجتماعی و آموزشی در مناطق محروم و روستایی کشور راه‌اندازی کرده است.

وی ادامه داد: مدارس برکت در مناطق محروم مورد نیاز وزارت آموزش و پرورش و سازمان نوسازی مدارس کشور و با رعایت استانداردها و الزامات آموزشی و ضوابط فنی و زیربنایی ساخته و پس از تکمیل، تقدیم دانش‌آموزان این مناطق می‌شوند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری