شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » سه هزار قطعه زمین برای اجرای مسکن ملی در دهلران واگذار شد

به گزارش انعکاس ایلام؛ بهروز دشتی با اشاره به تلاش دولت برای خانه دار کردن همه اقشار جامعه ،گفت: با تلاش مدیران ارشد استان اقدامات خوبی برای واگذاری زمین به صورت ویلایی صورت گرفته است که در این راستا بالغ بر سه هزار واحد در عمل بصورت رایگان در شهرستان دهلران توزیع خواهد شد.

وی افزود: از این تعداد یک هزار و ۳۶۲ قطعه بین طایفه محترم کایدخورده و بیش از یک هزار و ۶۰۰ قطعه نیز در قالب نهضت ملی مسکن، فرزندآوری و افرادیکه دارای ۲ معلول هستند، واگذار می‌شود که این اقدام بطور قطعا در کاهش قیمت بازار مسکن و اجاره‌های کاذب تاثیر بسزایی خواهد داشت.

دشتی گفت: از ابتدای شروع روند ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن تاکنون بالغ بر پنج هزار و ۵۱۸ نفر در شهرستان دهلران ثبت نام کرده اند که از این تعداد تاکنون ۷۹۱ نفر انصراف، یک هزار و ۱۴۷ نفر تایید نهایی و ۳۱۶ نفر افتتاح حساب داشته و مابقی در حال بررسی استعلامات قانونی هستند.

مدیر راه و شهرسازی دهلران در ادامه بیان کرد: ۲ قطعه زمین جهت اجرای این طرح اختصاص یافته که در فاز اول ۴۳ هکتار توسط مشاور طراحی و سند ۶۵۰ واحد آن قابلیت ساخت واحد مسکونی دارد و به جهت شروع عملیات اجرایی تفاهم نامه‌ای با بنیاد مسکن برای آماده سازی منعقد و طی چند روز آینده شروع خواهد شد.

وی تاکید کرد: با توجه به استقبال خوب شهروندان دهلرانی از این طرح، حدود ۴۰ هکتار زمین جدید توسط مشاور در حال طراحی است که بعد از ابلاغ عملیات اجرایی و تخصیص پروژه شروع خواهد شد.

دشتی با اشاره به واگذاری زمین به قشر فرهنگی جامعه یادآور شد: باتوجه به تفاهم نامه بین آموزش و پرورش و راه و شهرسازی در خصوص تامین زمین توسط اداره آموزش پرورش متاسفانه این امر محقق نشد و در راستای تکریم این قشر فرهنگی اداره کل راه و شهرسازی اقدام به تامین و طراحی سایت در قالب ۶۵۰ واحدی کرد.

مدیر راه و شهرسازی دهلران اضافه کرد: همچنین در راستای ساخت واحد‌ها بنا بر تجربه استان خراسان جنوبی و ساخت موفق به جهت استفاده از فناوری نوین و سرعت بالای ساخت، بعد از نهایی شدن طرح توسط مدیران ارشد استان عملیات ساخت توسط انبوه‌سازان شروع خواهد شد.

وی در پایان تاکید کرد: انتظار داریم افراد متقاضی در واریز آورده اولیه خود که به صورت پیامک برای آن‌ها ارسال می‌شود، اقدام کنند.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری