شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » صاحبان اسناد دفترچه‌ای سند تک برگ دریافت می‌کنند

علی مرادپور مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام، صبح شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام گفت: با توجه به قانون جامع حدنگار و مزایای اسناد مالکیت تک برگ جدید کاداستری از همه دارندگان اسناد مالکیت دفترچه‌ای قدیمی دعوت می شود نسبت به تعویض این اسناد با سند تک برگ اقدام کنند.

وی افزود: این مهم در راستای تهیه نقشه حدنگاری، ورود ملک به بانک جامع املاک، پیشگیری از تعارض بین اسناد و جلوگیری از جعل سند مالکیت انجام خواهد شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام ادامه داد: بر همین اساس با توجه به ماده ۱۱ قانون مذکور ارائه هرگونه خدمات ثبتی به دارندگان اسناد مالکیت دفترچه ای قدیمی، توسط مراجع قضایی، اداری و نهادهای عمومی مانند شهرداری ها، دهیاری ها و بانک ها منوط به تعویض اسناد می باشد.

مرادپور خاطرنشان کرد: در این راستا از صاحبان اراضی و املاک دارای سند مالکیت دفترچه‌ای در شهرها تقاضا می شود جهت این امر به دفاتر اسناد رسمی مراجعه کنند.

وی گفت: همچنین متقاضیان عزیز روستایی می توانند از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و یا مراجعه به ادارات ثبت شهرستان مربوطه نسبت به تعویض اسناد خود اقدام کنند.

این مقام مسئول تصریح کرد: با دریافت مدارک لازم از متقاضی و پس از طی نمودن تشریفات قانونی سند مالکیت جدید تک برگی در سریع ترین زمان ممکن صادر خواهد شد.

وی گفت: اسناد بعد از صدور به مالک تحویل داده شده و یا به آدرس اعلامی مالک ارسال خواهد شد.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان ایلام در بخش دیگری از سخنان خود به حدنگاری اراضی کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به سخنان مقام معظم رهبری و تاکید ایشان به سند دار کردن متر به متر اراضی کشاورزی و همچنین تاکید ریاست عالی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور کشاورزان و زارعین محترم با کمترین هزینه نسبت به صدور سند کشاورزی اقدام کنند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری