شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » مشکلات خالص‌فروشی شیرینی فروشان ایلام بررسی شد

به گزارش انعکاس ایلام؛ یادگار محمدی در نشست با رئیس اتاق اصناف و اعضای اتحادیه صنف شیرینی فروشی‌های استان، اظهار کرد: یکی از وظایف اصلی سازمان ملی استاندارد، برنامه‌ریزی و نظارت بر امور اندازه شناسی قانونی کشور است که در همین راستا اداره اندازه‌شناسی، اوزان و مقیاس‌ها مسئولیت این امر را به عهده دارد.

وی عنوان کرد: بنا به برنامه‌های اعلام شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران درخصوص کنترل حجم و وزن در داخل کشور، اقداماتی صورت پذیرفته که کنترل و پایش کمیت در بسته بندی‌ها نمونه‌ای از آن است و به‌ عنوان‌ طرحی فراگیر در سراسر کشور در حال انجام است.

محمدی ادامه داد: چندین سال است که تعزیرات حکومتی و اتحادیه‌ها در راستای قوانین و وظایف خود اقداماتی را درخصوص خالص فروشی در شیرینی فروشی‌ها انجام داده‌اند و سازمان ملی استاندارد نیز بابت طرح کلی پایش از سال گذشته در این حوزه ورود کرده است و در همین خصوص با جلساتی که با اتاق اصناف ایران برگزار شد، تفاهماتی در این خصوص بسته شد.

محمدی اضافه کرد: براساس گفت‌وگوهای صورت گرفته با اتاق اصناف و سازمان تعزیرات حکومتی، امیدوار هستیم که بتوانیم نظارت بر طرح خالص فروشی را در شیرینی فروشی‌های سطح استان انجام دهیم، هم چنین استاندارد سازی جعبه‌ها چند سالی است که در سطح کشور عملی شده و در حال انجام است.

وی در ادامه یادآور شد: طرح خالص‌فروشی بدون محاسبه قیمت جعبه، طرحی است که با هم افزایی سایر ارگان‌ها انجام می‌شود و لازم است به صورت مستمر اجرا شود.

مدیرکل استاندارد ایلام در پایان یادآور شد: طبق دستورالعمل جدید سازمان مبنی بر خالص فروشی شیرینی فروشی‌ها چندین ماه است که اداره کل استاندارد ایلام به این مسئله ورود کرده‌ و با راه اندازی گشت‌های مشترک با تعزیرات و سازمان صنعت، معدن و تجارت، بازدید از قنادی‌ها و بررسی اجرای خالص شیرینی، پایش شده و اقداماتی را انجام داده‌اند.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری