شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » معرفی توانمندی‌های عشایر در حوزه صنایع دستی

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری انعکاس ایلام، محمد جواد خانزادی در جریان بازدید از طرح صنایع دستی عشایر با اعلام این خبر گفت: بخش عظیمی از تولیدات صنایع دستی استان به همت جامعه عشایری انجام می‌شود که بخشی از آنها در سطح ملی و بین‌المللی معرفی شده و قطعاً بخش دیگری نیز در سال‌جاری به همت اداره کل و اتحادیه تعاونی های عشایری معرفی خواهد شد.

وی افزود : باتوجه به تولید ۱۶۸۰۰۰ مترمربعی تولید صنایع دستی توسط عشایر سعی ما بر این است تا نمایشگاه دائمی مرزی برای ارائه توانمندی‌های عشایر برپا کنیم تا به صورت مستمر در این نمایشگاه قابلیت‌ها و برجستگی‌های جامعه عشایری استان در معرض دید و نمایش قرار گیرد.

سرپرست اداره کل امور عشایر استان تصریح کرد: صنایع دستی به عنوان فراورده های دست ساز عشایر به عنوان فعالیتی مکمل در کنار دامداری و کشاورزی که عمدتاً توسط زنان و دختران تولید می‌شود از آداب، سنن، باورها و نیز اقتصاد و فرهنگ کوچ نشینان نشأت گرفته است.

شایان ذکر است از جمله مهمترین صنایع دستی این جامعه می توان به محصولات دست بافی چون قالی، قالیچه، گلیم، زیلو، جاجیم، خورجین، توبره، کلاه، دستکش، جوراب، گیوه، پاپوش و … اشاره کرد.

نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری