شما اینجا هستید

فرهنگی » نام نیک مصلحان در تاريخ جاودان است
گروه : فرهنگی
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام،حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار روز یکشنبه در نخستین همایش استانی صبر اظهار داشت: بروز درگیری و خصومت بین افراد همواره در طول تاریخ وجود داشته و امری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود: کسانیکه هنگام وقوع اختلافات و درگیری ها صبر پیشه کرده و با عفو و گذشت آنرا حل و فصل می کنند، اثری تربیتی و ماندگار از خود بجا می گذارند و آیندگان همواره از آنان به نیکی نام می برند.

امام جمعه ایلام تاکید کرد: بدون شک تقویت روحیه صلح و سازش در جامعه پیوندهای عاطفی و ایمانی بین اقشار مختلف مردم را مستحکم تر می کند ، افرادیکه زمینه برقراری فرهنگ گذشت را در جامعه فراهم می آورند در پیشگاه خداوند متعال از منزلت و قرب بالایی برخوردار هستند.

حجت الاسلام کریمی تبار یادآور شد: دستگاه قضایی گام های موثری را طی سال های اخیر در این حوزه برداشته که می طلبد سایر ارگان های مسوول نیز پای کار آمده و در این جهت به دادگستری ها کمک کنند.

وی اضافه کرد: فرهنگ عفو و گذشت یک رویکرد اسلامی و الهی است که فراتر از قانون می تواند به حل بسیاری از منازعات بین اقوام و طوایف کمک کند ، هرچه این موضوع را به شکل مردمی برگزار کنیم، اثرگذاری و ماندگاری بیشتری خواهد داشت.

امام جمعه ایلام گفت: شرایط امروز کشور لزوم بهره گیری از ظرفیت بزرگان ، معتمدان و ریش سفیدان را برای حل مشکلات دوچندان می کند.

کریمی تبار با اشاره به افزایش آمار طلاق بویژه در میان جوانان گفت: انتظار است مصلحان به این عرصه نیز ورود کنند و اجازه ندهند این مغضوب ترین حلال الهی در جامعه گسترش پیدا کند.

وی اظهار داشت: دشمنان با تمام توان تبلیغاتی به جنگ انقلاب آمده تا از این طریق نسل جدید را با ارزش های نظام بیگانه کنند که بزرگان اقوام می توانند در خنثی کردن این توطئه نیز همچون سایر موارد پیشگام باشند

انتهای پیام/

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری