شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان ایلام برگزار شد

به گزارش انعکاس ایلام؛ دکتر ولی‌زاده افزود: در پارک های علم و فناوری زمانی تمرکز بر تولید شرکت ها بود.

وی ادامه داد: پارک‌های علم و فناوری با این هدف که علم دانشگاه‌ها را تبدیل محصولی کنند که به صورت تولید صنعتی در بیاید ایجاد شده اند

دکتر ولی زاده اضافه کرد: باید بین مراکز آکادمیک و دانشگاهها و پارک‌های علم و فناوری ارتباط باشد که بتوانیم‌ محصولات تولید شده را بفروش برسانیم.

وی تاکید کرد : مرز مهران و مجاورت با کشور عراق برای فروش محصولات شرکت‌ها یک مزیت است.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام ادامه داد : مهمترین بخش پارک‌ها بخشهای مرکز رشد و بازاریابی است.

وی اظهار کرد: مرکز رشد پارک علم و فناوری استان ایلام یک مرکز جامع است ولی بعضی استانها مرکز رشد آنها خاص است وفقط در یک زمینه فعالیت دارد.

دکتر ولی‌زاده گفت: پارک علم و فناوری فقط مختص دانشگاهیان نیست جوانان ما ایده های جدید دارند و افراد عادی هم می توانند به پارک بیایند و ما حمایت حداکثری را از آنها انجام می دهیم.

وی ادامه داد: ما با پیام نور مرکز رشد مشترک داریم و با دانشگاه ایلام نیز پردیس مشترک داریم که باید این مراکز با هم، هم افزایی داشته باشند و رقابت نداشته باشند.

دکتر ولی زاده در خصوص عملکرد پارک علم و فناوری استان ایلام در طول سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ گفت : تعداد کل واحدهای فناور پذیرفته شده در طول سالهای ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ تعداد ۱۲۲ عدد و تعداد شرکتهای دانش بنیان ۲۷ عدد است و گردش مالی پارک‌های علم و فناوری دراین مدت در مجموع ۵۶۹ میلیارد تومان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه باید صادرات دلاری را افزایش دهیم گفت : در سال ۱۴۰۰ به میزان ۸۵۰ میلیون تومان از شرکتها حمایت شده و امسال ۵ میلیارد از شرکت‌ها حمایت شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام در مورد توسعه فرهنگ فناوری گفت : ما برای توسعه فرهنگ فناوری برنامه اربعین و فناوری را در دست اجرا داریم که این برنامه شامل راهپیمایی شرکت‌های فناور و برپایی موکبها و… است.

وی ادامه داد: در همین راستا ما یک تور برای مدیران گذاشتیم که متاسفانه استقبال نشد و همچنین ستاد توسعه اقتصاد دانش بنیان را برای حل مشکلات شرکت‌ها و حمایت از آنها در استان داریم.

دکتر ولی‌زاده گفت: در بحث تبادل با عراق گرفتن مجوز سخت در کشور عراق است ولی در استان واسط عراق شرکت‌ها حضور پیدا می‌کنند و از تجار عراقی هم می آیند و این تبادل آرا و محصول انجام می‌گیرد.

وی در پایان گفت : ۵ هکتار زمین در شهرک صنعتی مهران برای شرکت‌های دانش بنیان اختصاص داده شده است که به صورت اقساط در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد..

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری