شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » هزار جلد سند مالکیت روستایی و شهری در ایلام صادر شد

حبیب‌الله محبی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام، عصر شنبه یکم اردیبهشت‌ماه در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: ۵ هزار جلد سند مالکیت برای اهالی روستاها و شهرهای کوچک استان ایلام طی ۲ گذشته صادر و تحویل متقاضیان شد.

وی افزود: این تعداد صدور سند با هدف ساماندهی نظام مالکیت منازل مسکونی با همکاری ثبت اسناد و املاک ایلام در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام، ادامه داد: صدور سند برای خانه‌های روستایی و شهرهای کوچک تضمین مالکیت و ارزش دادن به تثبیت مالکیت خانه‌های مسکونی، جلوگیری از تعارض مالکان و وجود وثیقه‌ای مطمئن برای اخذ تسهیلات را در پی دارد.

محبی با بیان اینکه روستاها امروز به عنوان محورهای پیشرفت کشور هستند، خاطرنشان کرد: توسعه روستاها به عنوان محرک پیشرفت شهرها می‌تواند یک رشد متوازن و مطلوب در استان را رقم بزند.

وی از تهیه و بازنگری طرح هادی در ۱۳۸ روستای استان طی ۲ سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: اجرای طرح هادی در سطح این تعداد روستا شامل شن‌ریزی، جوی و جدول، پل، پیاده‌رو سازی، بیس و آسفالت گرم با اعتباری معادل ۳ هزار و ۵۳۰ میلیارد ریال نیز انجام شده است.

این مقام مسئول عنوان کرد: همچنین در این بازه زمانی هزار و ۳۲۰ قطعه زمین روستایی به متقاضیان واحد شرایط، جهت احداث مسکن واگذار شده است.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری