شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » هزار هکتار از اراضی ایلام زیر چتر جهش تولید در دیم‌زارها

به گزارش انعکاس ایلام، محمد زارع مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان ایلام در جلسه با رئیس و مسئولان اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زاهای استان، گفت: طی سال زراعی جاری بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر چتر حمایتی طرح جهش تولید در دیم‌زارها قرار دارد.

وی افزود: با توجه به اهمیت و ظرفیت بسیار خوب زمین‌های دیم کشاورزی در استان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با تمامی توان در این زمینه ورود کرده و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی در تلاش است این حوزه به صورت ۱۰۰ درصدی فعال و بهره آن در امنیت غذایی کشور و سفره مردم دیده شود.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) استان ایلام، ادامه داد: ستاد اجرایی در حوزه دیم‌زار‌ها سرمایه‌گذاری بسیار خوبی کرده و جهاد کشاورزی استان هم همکاری و همراهی دارد و با تلاش بی‌وقفه و نظارت دقیق طی سال گذشته در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زار‌ها در استان رتبه نخست کشور به ایلام اختصاص پیدا کرده است.

زارع خاطرنشان کرد: سال جاری اجرای طرح جهش تولید در دیمزار‌های استان با قدرت و گستردگی بیشتری ادامه می‌یابد، با اجرای طرح جهش تولید در دیم‌زار‌ها مکانیزاسیون کشاورزی استان به‌روز می‌شود و نتیجه آن بهره‌وری بیشتر و افزایش تولید است.

وی ادامه داد: افزایش سطح زیر کشت و حمایت از کشاورزان دیم‌کار استان در سال‌جاری ارتقای بسیار خوبی پیدا خواهد کرد و جای امیدواری دارد با نظم، همکاری و پیگیری‌هایی که بین جهاد کشاورزی استان و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) وجود دارد، این طرح به خوبی در استان جواب می‌دهد.

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ایلام، با بیان اینکه با توجه به وجود اراضی مستعد دیم در استان انتطار می‌رود این حوزه در استان بیشتر مورد توجه قرار گیرد، افزود: سال گذشته اعتبارات در نظر گرفته شده برای افزایش سطح زیر کشت در دیمزار‌های استان تمام و کمال اختصاص یافته است.

زارع، با اشاره به اینکه در سالجاری از کشاورزان دیمکار استان حمایت بیشتری می‌شود، بیان کرد: اطلاع‌رسانی‌ها و همکاری بسیار خوب رسانه‌ها در استان باعث شد کشاورزان دیم‌کار به خوبی از اجرای این طرح آگاه شوند و خوب پای کار بیایند.

وی به وجود ظرفیت بزرگ در حوزه کشاورزی و دامپروری ایلام اشاره کرد و ادامه داد: باید در اجرای طرح جهش تولید از کشت تک‌محصولی عبور کرده و تنوع کشت صورت گیرد تا دستیابی به پایداری تولید تسهیل شود.

زارع ، با تاکید بر اینکه مکانیزاسیون کشاورزی در ایلام باید به‌روز و وسایل کشت سنتی کنار گذاشته شود تا بهره‌وری تولید افزایش یابد، بیان کرد: یکی از ضعف‌های استان در کشت محصولات زراعی، استفاده از وسایل قدیمی و سنتی است که ضمن تخریب ساختار خاک و افزایش فرسایش آن، مانع افزایش بهره‌وری می‌شود، اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با تمام توان برای محرومیت‌زدایی در استان پای کار است، اما می‌طلبد که همه دستگاه‌ها نیز همکاری لازم را به عمل آورند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری