شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » هشدار مدیرکل استاندارد ایلام به واحدهای تولیدی فوم

«یادگار محمدی» مدیرکل استاندارد ایلام در گفتگو با انعکاس ایلام، گفت: هم اکنون هشت واحد تولید فوم در استان فعال هستند، فوم تولیدی این واحدها باید دارای چگالی بیشتر از سه کیلوگرم باشد اما فوم تولیدی آن‌ها در استان کمتر از دو کیلوگرم است و از نظر ما غیراستاندارد تلقی می‌شود.

وی با بیان اینکه کُندسوز بودن و وزن فوم باید در تولید رعایت شود، خاطرنشان کرد: ما علاقمندیم واحدهای تولیدی استان فعال باشند و سعی می‌کنیم در بازرسی‌ها مشاوره لازم را به این واحدها ارائه دهیم، از طرفی مشکل این است که اگر چگالی فوم تولیدی افزایش یابد قیمت تمام شده محصول افزایش می‌یابد و متأسفانه مصرف‌کنندگان ما به دنبال محصول ارزان‌تر هستند، برای همین بدون توجه به کیفیت فوم استان به سراغ فوم ارزان‌تر ولی بی‌کیفیت استان‌های همجوار می‌روند.

محمدی افزود: رسانه‌ها باید در این خصوص اطلاع‌رسانی و ضرورت استاندارد کالا را به مردم اعلام کنند.

مدیرکل استاندارد ایلام با بیان اینکه در دو سال گذشته، ۵۲ واحد تولیدی و صنفی در استان به مراجع قضایی معرفی شده‌اند عنوان کرد: از این تعداد برای ۴۷ واحد متخلف حکم قضایی صادر شده است.

محمدی  افزود: معتقدیم با تعطیلی واحدهای تولیدی مسئله استاندارد حل نمی‌شود و باید اثربخشی استاندارد از راه‌های مختلف به مسئولان واحدها را آموزش دهیم.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری