شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » وصول مطالبات در شرکت گاز استان ایلام در شرایط مطلوبی قرار دارد

 

به گزارش انعکاس ایلام؛ محمود کشاورز در دیدار مدیرکل دیوان محاسبات استان افزود: بیشترین طلب این شرکت از پتروشیمی و کارخانه سیمان ایلام بوده که با اقدامات قانونی به عمل آمده ۵۰ درصد آن وصول و مابقی آن در دست اقدام است.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون طلب پیمانکاران این شرکت پرداخت شده است، اظهار داشت: شرکت گاز استان هیچگونه بدهی به پیمانکاران ندارد و به محض ارائه اسناد ، طلب آنها در کمترین زمان ممکن پرداخت می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به اینکه رعایت قوانین بودجه سرلوحه شرکت گاز است، تصریح کرد : شرکت گاز استان آمادگی کامل را دارد تا در راستای تعهد به قوانین از نقطه نظرات و تجربیات سازنده دیوان محاسبات استان استفاده کند.

کشاورز با اشاره به اینکه تا پایان سال جاری پرونده گازرسانی در مناطق روستایی استان بسته می شود، تأکید کرد : گازرسانی به مناطق محروم از مولفه‌های اصلی توسعه پایدار روستایی است و روند اجرایی پروژه‌های گازرسانی به یک درصد جمعیت باقیمانده روستایی استان که از مناطق کمتر توسعه ‌یافته و سخت گذر است تا پایان سال جاری بسته می شود.

مدیرعامل شرکت گاز استان ایلام با اشاره به اینکه ۲۶ شهر استان از گاز طبیعی برخوردار شده‌اند و هم‌اکنون همه شهرهای استان گازدار هستند،گفت: در حال حاضر ۵۶۶ روستای استان از نعمت گاز برخوردار شده‌اند که با برنامه ریزی‌های انجام‌شده تا پایان سال، همه روستاهای دارای قابلیت گازرسانی در استان گازدار خواهند شد.

کشاورز تعداد کل روستاهای ایلام را ۶۳۷ روستا عنوان کرد و افزود: از این تعداد ۵۶۶ روستا گازدار، ۲۰ روستا در دست اجرا، ۱۴ روستا در برنامه‌ریزی آتی گازرسانی و ۳۷ روستا بدلیل شرایط خاص از جمله صعب‌العبور بودن، خالی از سکنه بودن، جمعیت ساکن کمتر از پنج خانوار و غیره، از لحاظ سرانه کشوری مصوب، برای گازرسانی فاقد توجیه و قابلیت گازرسانی هستند.

همچنین مدیرکل دیوان محاسبات استان ایلام با اشاره به اینکه شرکت گاز استان تعامل خوب و سازنده ای با این مجموعه دارد، گفت: از سال های گذشته تاکنون هیچ چالش جدی در این شرکت وجود نداشته و انتظار می رود که این مهم استمرار داشته باشد.

رضا اسد زاده از روند پرشتاب اجرای پروژه های گازرسانی در راستای رفع محرومیت زدایی قدردانی کرد و افزود: دیوان محاسبات استان آمادگی دارد تا با پشتیبانی و حمایت از سازمان های خدمت رسان، گام موثری در پیشرفت و توسعه استان بردارد.

وی به نگاه مثبت این سازمان نظارتی برای همکاری با دستگاه های خدمات رسان با هدف اجرای بموقع کارها اشاره و تصریح کرد: در مواردی که دستگاههای اجرایی نیاز به مشورت داشته باشند، آمادگی لازم برای همکاری وجود دارد.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری