شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » پیام تبریک استاندار ایلام به مناسبت روز ملی روستا و عشایر

به گزارش انعکاس ایلام، متن پیام دکتر حسن بهرام‌نیا به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
روستا و روستایی مظهر صداقت و پاکی و یکرنگی و تجلی‌گاه والاترین صفات نیک انسانی است. روستا نماد کار، تلاش و سازندگی و سیمای روشن‌آبادی و آبادانی در یک کشور است.
پر واضح است روستا به‌عنوان محور و زیرساخت اصلی توسعه و آبادانی در یک کشور می‌تواند مبدأ تحول و دگرگونی باشد و مادامی ما شاهد یک وضعیت مطلوب در امر پیشرفت و توسعه‌ی کشور خواهیم بود که ابتدا این امر در روستاهای ما ایجاد شده باشد.
از این رو توجه به مناطق روستایی و عشایری که همواره در اولویت برنامه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و به یمن سیاست‌های امیدآفرین دولت مردمی ایران قوی رویکردی جدی‌تر به خود گرفته و بدون تردید استمرار آن‌ها می‌تواند شکوفایی هر چه بیشتر را برای این حوزه‌ها به همراه داشته باشد.
در این راستا نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت کار و کرامت در سال‌های اخیر به ویژه در استان ایلام توجه اساسی و محوری به روستا و مناطق محروم داشته و ارتقای شاخص‌های توسعه‌ی پایدار در روستاها را از جمله اولویت‌های اساسی خود دانسته و با برنامه‌ریزی و اختصاص تسهیلات و امکانات لازم در جهت تحقق مهاجرت معکوس به کانون‌های تولید و اعتلای معیشت و اقتصاد روستائیان حرکت کرده است.

در پایان ۱۵ مهرماه روز ملی “روستا و عشایر” را به روستائیان و عشایر عزیز، شوراهای اسلامی روستا و دهیاران و دیگر متولیان امر در استان ایلام تبریک می‌گویم و امیدوارم با توجه به ظرفیت‌های خاص و بالقوه‌ای که روستاهای استان در بخش‌های مختلف کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی و به‌ویژه بخش گردشگری و بوم‌گردی دارد، شاهد مشارکت بیش از پیش روستائیان در امور پیش رو و ارتقای شاخص‌های توسعه‌ی پایدار و پیشرفت و آبادانی هر چه بیشتر استان باشیم.

حسن بهرام‌نیا
استاندار ایلام

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری