شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » کشف و ضبط بیش از ۶ تن مرغ غیربهداشتی در ایلام

یونس احمدی مدیرکل دامپزشکی استان ایلام، در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: ناظران و کارشناسان دامپزشکی در بازرسی‌های خود از مراکز تولید، نگهداری، حمل و عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح استان طی ۲ روز گذشته ۶ هزار و ۷۸۳ کیلوگرم گوشت مرغ غیرقابل مصرف را کشف و ضبط کردند.

وی افزود: در یکی از بازرسی‌ها یک محموله به مقدار ۳ هزار و ۳۷۳ کیلوگرم جگر مرغ که به صورت غیربهداشتی از یکی از استان‌های شمالی کشور به ایلام حمل و ذخیره‌سازی شده بود، کشف و با دستور دستگاه قضا به طور کامل معدوم‌سازی شد.

مدیرکل دامپزشکی ایلام، ادامه داد: در یک عملیات دیگر نیز یک هزار و ۴۱۰ کیلوگرم مرغ و ضایعات مرغ که به صورت غیربهداشتی و با هدف تهیه فرآورده‌های صنعتی تولید شده بود نیز کشف و ضبط شد که بخشی از این محموله روز گذشته و مابقی امروز معدوم‌سازی می‌شود.

احمدی خاطرنشان کرد: همچنین ناظران و بازرسان دامپزشکی ۲ هزار کیلوگرم مرغ دیگر که در شرایط غیربهداشتی تولید شده بود، نیز کشف کردند که باتوجه به آزمایش‌های انجام گرفته، محموله مذبور قابلیت استفاده مستقیم و درجه یک برای انسان ندارد اما قابلیت تبدیل به فرآورده‌های خام صنعتی مانند سوسیس، کنسرو، کالباس و ژامبون را دارا است.

وی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین وظایف دامپزشکی نظارت بهداشتی و شرعی بر دام و فرآورده‌های خام دامی با رویکرد سلامت غذا از مزرعه تا سفره است.

مدیرکل دامپزشکی ایلام، یادآور شد: باتوجه به اهمیت سلامت غذای مردم، تمام مراکز مرتبط با دام و فرآورده‌های خام دامی باید شناسنامه مورد تائید دامپزشکی داشته باشند و ماشین‌های حمل نیز با اخذ برگه قرنطیه و امنیت زیستی مجاز به حمل دام ذبح شده و فراورده‌های خام دامی هستند.

 

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری