شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » کنترل کیفی بیش از ۴ هزار قلم کالا در شرکت گاز استان ایلام

 

به گزارش انعکاس ایلام؛ سید حسین موسوی افزود: به منظور جلوگیری از ورود کالای غیراستاندارد به پروژه‌های گازرسانی استان،از ابتدای سال جاری تاکنون از تولید ۲۰ هزار متر لوله پلی اتیلن و فولادی، ۴ هزارو ۱۰۰ قلم اتصالات فولادی مورد بازدید و کنترل کیفی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه واحد بازرسی فنی این شرکت با استفاده از علم روز، دانش و تخصص، سلامت تجهیزات را برای پایداری توزیع گاز در سطح استان دو چندان می‌کند،اظهار داشت: با استفاده از سیستم‌های کنترلی، نظارتی، ایمنی و آزمایش سلامت تجهیزات، راه برای توزیع مستمر و پایدار گاز مشترکین هموار می‌شود.

رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان با اشاره به اینکه با استفاده از سیستم‌های کنترلی، نظارتی، ایمنی و آزمایش سلامت تجهیزات، راه برای عدم نصب کالای غیراستاندارد هموار می‌شود، تصریح کرد: در شش ماهه نخست امسال بیش از ۲ هزارو ۳۰۰ کیلومتر شبکه پلی اتیلن شهری و روستایی و ۵۰ هزار انشعاب شهری و روستایی و ۲۱۰ ایستگاه تقلیل فشار نشت یابی شده است.

موسوی با بیان اینکه پایداری و حفظ ایمنی تاسیسات یکی از اولویت های اصلی شرکت گاز ایلام است،گفت: با توجه به تکمیل گازرسانی استان و تغییر رویکرد شرکت گاز ایلام از فاز مهندسی به بهره برداری، پایداری، نگهداشت و حفظ ایمنی تاسیسات و شبکه گازرسانی یکی از اولویت های اصلی این شرکت است.

رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان با اشاره به اینکه برنامه بازرسی و ضخامت سنجی نقاط مستعد خوردگی تاسیسات و تجهیزات ایستگاههای تقیل فشار گاز استان در دستور کار قرار گرفته است، اظهار داشت: در این راستا تعداد یکهزار نقطه مورد ضخامت سنجی با دستگاه آلتراسونیک انجام شده است.

وی تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست امسال فرآیند بازرسی از خطوط تغذیه،انشعابات و تاسیسات در دست بهره برداری گازرسانی، واحد بازرسی فنی توانست تعداد ۱۳۸ مورد از تاسیسات گازرسانی را مورد بازرسی قرار دهد.

موسوی ادامه داد: این موارد شامل ۲۰ مورد بازرسی ایستگاههای حفاظت کاتدیک(CPS) ، ۹۱ مورد بازرسی ایستگاههای تقلیل فشار (CGS)و  (TBS)، ۳ مورد بازرسی ایستگاههای اندازه گیری واحد‌های صنایع و ۲ مورد هیتر و ادورایزر و ۲۲ مورد بازرسی کیفی و فنی پروژه های گازرسانی در سطح استان بوده است.

 

  • نویسنده؛ فریبا میرزائی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری