شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۲۵میلیون لیتر بنزین در استان ایلام صرفه جویی شد

به گزارش انعکاس ایلام؛ شجاعت احدی با اعلام این خبر اظهار داشت: در شش ماه نخست سال جاری، با جایگزینی سوخت پاک سی ان جی، بیش از ۲۵ میلیون لیتر در مصرف بنزین صرفه‌جویی شده است.

وی افزود: برای تأمین سوخت جایگزین تقریبا ۸۲۵ دستگاه نفتکش اضافی باید در جاده تردد می‌کرد، که با مصرف سی‌.ان‌.جی از این موضوع جلوگیری به عمل آمده است.

معاون منطقه با اشاره به استاندارد سازی بیش از ۹۵ درصد جایگاههای سی ان جی استان و فعال بودن ۱۱۶ نازل، تصریح کرد: رانندگان برای حفظ سلامت خود و سرمایه‌های ملی کشور هنگام ورود به جایگاه به علائم هشداری نصب شده توجه و به آنها عمل کنند و نکات ایمنی هنگام سوختگیری نظیر خاموش بودن موتور خودرو، باز بودن درب صندوق عقب، پیاده شدن تمامی سرنشین‌ها و هدایت به محل امن، سوختگیری توسط اپراتور جایگاه، عدم استعمال دخانیات و عدم استفاده از تلفن همراه را مدنظر قرار دهند.

احدی در پایان ضمن توصیه به شهروندان در خصوص قراردادن سی ان جی به جای بنزین در سبد خرید سوختی و تحمیل هزینه کمتر، اظهار کرد: مالکان خودرو های عمومی(وانت بارهای سبک و تاکسی های شهری) به صورت رایگان و مسافربرهای اینترنتی و آژانس با استفاده از یارانه دولتی می توانند با مراجعه به سایت gcr.NIOPDC.ir نسبت به ثبت نام اینترنتی برای گازسوز کردن وسایل نقلیه خود اقدام کنند.

 

نویسنده : فریبا میرزایی

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری