به گزارش انعکاس ایلام؛ یادگار محمدی اظهار داشت: شهربازی‌های استان، در طول سال و بر اساس برنامه زمان‌بندی مشخص توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد مورد بازرسی فنی و ایمنی قرار می‌گیرند.

وی افزود: استاندارد برخی از تجهیزات تفریحی بر اساس مصوبه شورای عالی استاندارد مشمول استاندارد اجباری بوده و فعالیت تجهیزات تفریحی که مشمول مقررات استاندارد اجباری است اعم از تجهیزات شهربازی، زمین بازی و ….بدون تاییدیه از سازمان ملی استاندارد ممنوع است.

دبیر شورای استاندارد ایلام گفت: در این بازه زمانی نیز ۶۵ فقره بازرسی توسط شرکت های بازرسی تأیید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران از تجهیزات بازی در سطح استان انجام شد.

محمدی یادآور شد: از همشهریان خواستاریم هنگام استفاده از دستگاه ها و تجهیزات بازی مستقر در شهر بازیها از وجود گواهی بازرسی استاندارد اطمینان حاصل کرده و بدون مشاهده گواهی های بازرسی استاندارد از استفاده از این تجهیزات خودداری کنند و مواردی نظیر عدم مشاهده گواهی استاندارد در شهربازی ها را به سامانه شکایات ۵۰۰۰۱۱۵۱۷ پیامک و یا به اداره کل استاندارد استان ایلام اطلاع رسانی کنند.

وی در پایان تاکید کرد: همشهریان هنگام استفاده از دستگاه‌ها و تجهیزات بازی مستقر در شهر بازی‌ها از وجود گواهی بازرسی استاندارد اطمینان حاصل کنند.

 

  • نویسنده : فریبا میرزایی