شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۴۰۰ نفر طی سال جاری در گروه های آموزگاری، هنرآموزی و دبیری آموزش و پرورش استخدام شدند

علی درویشی مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام در گفت‌وگو با خبرنگار انعکاس ایلام، گفت: آموزش و پرورش استان به یک نبوغ فکری در تمامی حوزه‌ها دست پیدا کرده و براساس ارزیابی استانی از سوی وزارت، استان ایلام با حدود ۱۲ پله ارتقاء در رتبه هشتم کشور قرار گرفته است.

وی افزود: شوراهای آموزش و پرورش استان ایلام در رتبه هفتم قرار دارد و در بحث پروژه مهر طی سال جاری ۱۷۷ نفر از همکاران توسط وزارتخانه مورد تشویق قرار گرفته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان ایلام، ادامه داد: در حوزه آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان حائز رتبه‌های برتر شده‌اند، در زمینه توسعه مراکز مشاوره‌ای و درمان اختلالات یادگیری و… نیز استان ایلام در رتبه اول کشور قرار دارد.

درویشی خاطرنشان کرد: در حوزه برنامه‌های ورزشی با یک جهش بسیار مطلوب در سطح کشور مواجه هستیم و ۱۰ زمین چمن در استان ایلام در آستانه افتتاح قرار دارد.

وی ادامه داد: همچنین آموزش و پرورش استان ایلام در جشنواره شهید رجایی در حوزه خبررسانی و تبیین دستاوردهای دولت و اقناع افکار عمومی حائز رتبه برتر شده است.
وی یادآور شد: در ایام دهه فجر جشن تکلیف سیاسی با حضور رای اولی‌ها برگزار می‌شود و این اقدام به منظور آشنایی دانش آموزان با انتخاب صحیح انجام می‌گیرد تا دانش‌آموزان علاوه بر انتخاب فرد اصلح بتوانند دیگران را نیز به انتخاب صحیح ترغیب نمایند.

وی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی مطلوبی در حوزه آموزش و پرورش در حال انجام است که برای این منظور می‌توان به استفاده از روز شمار انقلاب، ساخت کلیپ و… اشاره کرد.

درویشی اظهار داشت: تلاش بر این است که سرودهای ۱۳۵۷ نفری به مناسبت دهه مبارک فجر در سطح استان برگزار شود، برگزاری نمایشگاه‌ها در حوزه‌های مختلف ، فضاسازی محیطی و همچنین اقداماتی با انجمن اسلامی دانش آموزان برای راه‌اندازی مدرسه انقلاب به مناسبت فرارسیدن دهه‌فجر در حال انجام است.

درویشی همچنین به استخدام ۴۰۰ نفر در سال‌جاری اشاره کرد و گفت: در حوزه استخدام‌ها نیز در گروه‌های آموزشی و خدماتی از جمله مشاور مدارس و مربی پرورشی، آموزگار و دبیر و…. همکاران جدیدی جذب خواهند شد.

وی به ابلاغ بخشنامه معلمان نمونه از ۲۷ دی‌ماه اشاره کرد و گفت: از همکاران درخواست می‌شود در حوزه معلم نمونه شرکت فعال داشته باشند.

این مسئول عنوان کرد: رویه جذب معلم نمونه در سال‌جاری نسبت به سال گذشته تغییراتی داشته و باید همکاران به صورت فیزیکی و الکترونیکی مدارک مورد نیاز را ارائه دهند.

وی اضافه کرد: در سه مرحله مدرسه‌ای، منطقه‌ای و استانی و در گروه‌های مختلف مقاطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم هر کدام یک نفر و همچنین از بین گروه‌های مدیران،معاونین، مربیان پرورشی، مشاوران و مراقبین سلامت نیز هر گروه یک نفر جمعا ۸ نفر سهمیه استان به عنوان معلم نمونه به مرحله‌ی کشوری معرفی می‌شوند.

  • نویسنده: فریبا میرزایی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری