شما اینجا هستید

اجتماعی » اجرای طرح جهاد آبرسانی با اعتبار ۵٠٧ میلیارد تومان در استان ایلام
گروه : اجتماعی , سیاسی
نویسنده : معصومه بختی/خبرنگار

به گزارش انعکاس ایلام؛ پرویز ناصری در نشست بررسی وضعیت پیشرفت پروژه‌های محرومیت‌ زدایی در قالب طرح آبرسانی به مناطق محروم، چالش‌ها و مشکلات موجود در روند اجرا که با حضور معاون جهاد آبرسانی وزارت نیرو برگزار شد اظهار داشت: این پروژه ها شامل اجرای ٧۵٠ کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، ساخت ٣٧ باب مخزن، احداث پنج باب ایستگاه پمپاژ، تکمیل  ٢واحد تصفیه خانه آب و بهسازی سه چشمه و حفر و تجهیز دو حلقه چاه است.

وی در ادامه به پیشرفت اجرایی کل طرح تاکنون ۵۴٫۷۹ درصد اشاره کرد و افزود: تعداد خانوار تحت پوشش  ۶۰۵۰ با جمعیتی در حدود ۲۲ هزار نفر است.

مدیرعامل شرکت آبفا ایلام گفت: در جریان طرح جهاد آبرسانی در استان ایلام  ١٨ مجتمع با ١٢٨ روستا با اعتبار ۵٠٧ میلیارد تومان در حال اجرا می باشد.

در ادامه این جلسه معاون بهره‌برداری و توسعه آب شرکت با تشریح جزئیات، مشکلات و چالش های پیش روی اجرای پروژه های جهاد آبرسانی خواستار تخصیص بموقع اعتبارات شد.

امیر باقی مهمترین چالش های پیش رو این پروژه را وجود معارضین اجتماعی و اداری (راهداری و حمل و نقل جاده ای، منابع طبیعی و میراث فرهنگی و …)، عدم تخصیص اعتبارات سال۱۴۰۱ جهت تسریع در انجام عملیات اجرایی قرارداد، عدم تناسب فصل قابل پرداخت جهت خسارات اعلام شده و در نهایت رفع معارضین اجتماعی و اداری و تاخیر در پرداخت مبالغ صورت وضعیت های تایید شده به معین استانی (سازمان بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام) توسط قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) اعلام نمود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری