شما اینجا هستید

اقتصادی » رشد ۵۰ درصدی صادرات کالا از گمرک مهران
گروه : اقتصادی

به گزارش انعکاس ایلام؛ روح‌الله غلامی با اعلام این خبر، اظهار کرد: میزان صادرات ۱۱ ماهه سال گذشته در این مدت ۱ میلیارد  دلار ثبت شده و این مقدار از کل صادرات سال ۱۴۰۰ که وزن آن۲ میلیون و ۲۷۰ هزار تن به  ارزش ۱ میلیارد و ۱۶۱ میلیون دلار بوده به میزان قابل توجهی فراتر رفته است.

وی افزود:  گمرک مهران با اختلاف در صدر ۱۲ گمرک مرزی با عراق قرار دارد و در بین تمام گمرکات مرزی کشور در اظهار کالای صادراتی گمرک اول است و در رویه ترانزیت با ۱۳۸،۴۰۰ تن شاهد رشد ۵۸ درصدی بوده‌ایم.

مدیرکل گمرکات استان، تناژ ترانزیت ۱۱ ماهه سال گذشته را  ۸۷ هزار تن اعلام کرد و گفت: در موضوع مبارزه با قاچاق با تشکیل ۶۵ پرونده به ارزش بیش از ۳۱۹ میلیارد ریال  شاهد رشد ۱۰۳ درصدی در تعداد و رشد بیش از ۲۸۸۱   درصدی در ارزش بوده‌ایم چون در سال گذشته در همین مدت ۳۲ پرونده تشکیل شده بود.

غلامی با بیان اینکه در ۱۱ ماهه سال گذشته درآمد گمرک استان ۱۳/۵ میلیارد تومان بوده است، گفت: درامد گمرک مهران از ابتدای امسال تا پایان بهمن ۵۳ میلیارد تومان بوده یعنی  دارای افزایش ۲۹۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.

وی تصریح کرد: گمرک استان در صادرات هر گمرک در بین ۱۰۵گمرک صادراتی بدون احتساب گاز طبیعی در رتبه ۹ کشور قرار دارد و پیش بینی می شود صادرات در این گمرک تا پایان سال به بیش از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ارزش تقریبی ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار برسد که در نوع خود کم نظیر است و  در مسیر ارزآوری ، توسعه صادرات و توسعه اشتغال و تولید نقش خود را به خوبی ایفا خواهد کرد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری