شما اینجا هستید

آخرین اخبار سایت » ۵ دهک نخست درآمدی در ایلام بیمه رایگان سلامت می شوند

به گزارش انعکاس ایلام؛ نورالدین رحیمی روز دوشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای آسان سازی و رایگان سازی بیمه همگانی سلامت  برای دهک های نخست جامعه  بویژه محلات کم برخوردار  دو دهک دیگر به جمعیت بیمه سلامت رایگان افزوده شد.

وی افزود: به استناد بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه و قوانین بودجه سنواتی طی ۲ سال گذشته؛ ۳ دهک مشمول بیمه رایگان شدند. این سه دهک از ابتدای سال گذشته توسط وزارت تعاون، رفاه و کار اجتماعی دهک‌بندی شده و سپس به سازمان بیمه سلامت معرفی می‌شوند تا تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

مدیر کل بیمه سلامت  استان ایلام گفت: در حال حاضر در استان ایلام ۱۷۷۷۳ نفر در سه دهک نخست درآمدی  تحت پوشش بیمه رایگان قرار دارند.

رحیمی عنوان کرد: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای تسهیل و تامین پوشش بیمه همگانی پیشنهاد داد که دهک‌های بیشتری مشمول بیمه رایگان شوند که بر این اساس هیئت محترم وزیران طی هفته گذشته مصوبه‌ای را به تصویب رساندند که دو دهک به مجموع دهک‌های قبلی اضافه شود تا به این صورت از این به بعد ۵ دهک نخست درآمدی تحت پوشش بیمه رایگان قرار گیرند.

وی ادامه داد: پیش از این دهک درآمدی ۴ می‌بایست ۱۰ درصد مبلغ حق بیمه سالانه و دهک درآمدی پنجم نیز ۲۰ درصد از حق بیمه یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۲۰۰ تومانی مصوب برای سال جاری را پرداخت می‌کردند.

مدیر کل بیمه سلامت ایلام بیان داشت: بر همین اساس از این پس میزان پرداختی دهک ششم از ۳۰ درصد به ۲۰ درصد، پرداختی دهک هفتم از ۴۰ درصد به ۳۰ درصد و پرداختی دهک هشتم از ۶۰ درصد به ۴۰ درصد و پرداختی دهک نهم از ۸۰ درصد به ۵۰ درصد کاهش یافت. میزان پرداختی حق بیمه دهک دهم نیز بدون تغییر باقی مانده است.

وی در خصوص فاقدین بیمه و اقداماتی که لازم است جهت پوشش بیمه‌ای انجام دهند نیز گفت: این افراد می‌توانند از طریق دفاتر پیشخوان دولت یا از طریق سامانه شهروندی سازمان بیمه سلامت برای بیمه شدن اقدام کنند. زمانی که فردی اقدام به ثبت نام در سامانه‌ شهروندی کند، روند ارزیابی وسع هم به شکل خودکار ظرف کمتر از یک روز برایش انجام می‌شود؛ البته ۹۵ درصد افراد چون یک سری سوابق در سامانه‌های ما دارند، ‌ دهک‌شان هم مشخص شده است و آنهایی هم که هیچ سابقه‌ای نداشته باشند به سرعت تعیین دهک می‌شوند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

انعکاس ایلام | پایگاه تحلیلی خبری